Kiscsoportos nyelvtanfolyamok

A nyelvtanulásnál az egy főre eső egyéni foglalkozási idő, nagyon fontos. A beszédkészség, a passzív szókincs aktív szókincsé fejlesztése, mondatszerkezetek, a kiejtés begyakorlása, sok egyéni megnyilvánulást, foglalkozást igényel.

A Berényi Nyelvstúdióban a magánórákon kívül, már 2 főtől is indítunk csoportokat és lakossági kiscsoportjainkban átlagban 3-4 fő vesz részt. Így mód van az egyéni fejlesztésre is, és sok lehetőség van a tananyag elmélyítésére, gyakorlásra, az órai kommunikációra, ami a nyelvtanulás egyik alappillére. A célunk nem a személytelen tömegoktatás, hanem az egyéni sikerek és fejlődés.

A BESZÉDCENTRIKUS tanulási folyamatban a KIS CSOPORTLÉTSZÁM a hatékonyság szempontjából meghatározó tényező. Ha nyelvtanulásról van szó, nem mindegy, mennyi idő jut a résztvevőkre egy-egy foglalkozás során, és mennyi ideig tart egy tanfolyam.

Nemcsak tanfolyamot kínálunk, hanem a végső célig támogatjuk a nálunk nyelvet tanuló résztvevőket.

Tanfolyamainkon nagy szerepet kap a kommunikáció (szerepeltetés, a beszéltetés) mellett a prezentáció készítése, pármunka, szükség esetén a differenciálás.

Kiscsoportos képzés előnye:

• A kiscsoportos tanfolyamokon lényegesen több idő jut az egyes hallgatók személyre szabott készségfejlesztésére, a beszédközpontú nyelvtanulásra, így egységnyi idő alatt nagyobb fejlődés érhető el, melynek eredménye a használható nyelvtudás.
  • Lehetőség van a kommunikatív módszerre, amely biztosítja a beszédkészség kiemelt fejlesztését és gyakorlását a mindennapi élethelyzetekben.
  • A tanórák a célnyelven folynak, így lehetőség nyílik, párbeszédek, dialógusok, játékos feladatok bevonásával, az idegen nyelven történő szereplésre, megnyilvánulásra.
  • A hatékony kommunikációhoz szükséges nyelvtani struktúrákat is életszerűen előforduló helyzetekben tanítjuk.