Nyelvvizsga felkészítő

Nyelvvizsgatípusok, felkészítő tanfolyamok

Általános – és szaknyelvvel bővített nyelvvizsga felkészítő tanfolyamok

A nyelvvizsga felkészítő tanfolyamok az egyes nyelvvizsgák sajátos követelményrendszerének megfelelő feladattípusok megismerésén, elsajátításán túl, biztosítják résztvevőink számára a kommunikációt elősegítő szófordulatok, kifejezések elsajátítását is, melyek elősegítik a gördülékeny írásbeli és szóbeli kommunikációt a mindennapi élethelyzetekben, és lehetővé teszik a vizsga megszerzése után, a használható nyelvtudást!

Berényi Nyelvstúdióban az általános vizsgafelkészítő tanfolyamokon túl, számos speciális szakmai nyelvvel bővített angol és német nyelvvizsga előkészítő tanfolyam választható.

A lent említett államilag elismert nyelvvizsgákra rendszeresen indítunk felkészítő tanfolyamokat, lehetőséget nyújtunk az egyes nyelvvizsga-feladattípusok kigyakorlására is, hogy készségeit, az egyéni hiányosságokat figyelembe véve, célirányosan fejleszthesse.

• ÖSD (német)
  • TELC (angol, német)
  • ECL (angol)
  • ORIGO (angol, német)
  • BME (német, angol)
  • BGF-szakmai (német, angol)
  • KITEX (angol, német)
  • ZÖLD ÚT (német, angol) (Speciális szaknyelvi: -agrár, környezettud., -gazdálkodási, -műszaki)
  • PROFEX (angol) (Speciális szaknyelvi: egészségügy, -jogi, közigaz.; -telekommunikációs)
  • TársalKODÓ (Kodolányi János Főiskola nyelvvizsgarendszere)

Nyelvvizsgatípus kiválasztása

A nyelvvizsga kiválasztásánál figyelembe kell venni, hogy milyen célból szeretne nyelvvizsgázni és az adott felsőoktatási intézmény vagy munkahely mit fogad el. Nyelviskolánk nem elkötelezett egyetlen nyelvvizsgatípusnak sem, így az egyéni erősségeket figyelembe véve választjuk ki a résztvevő számára legmegfelelőbb nyelvvizsgát. A nyelvvizsgatípus lehet: egynyelvű vagy kétnyelvű. Az egynyelvű nyelvvizsgánál a feladat leírása is idegen nyelven van, ha nem az erősséged a fordítás, akkor ebben sikeresebb lehetsz. A nyelvvizsgáknál lehet még egyéb választási lehetőség is: A (szóbeli), B (írásbeli) vagy C (komplex, azaz írásbeli és szóbeli).

A nyelvvizsga-felkészítő tanfolyamainkra időben érdemes jelentkezni, mert a nyelvvizsga lehetőségek korlátozottak, és a kiértékelésre, ill. bizonyítványra, gyakran egy hónapot is várni kell. A nyelvvizsgaárak típustól függően eltérőek.

Próbáld ki magad nyelviskolánkban, tegyél próbavizsgát! Nálunk begyakorolhatod az egyes nyelvvizsga feladattípusokat! Tanácsot, információt adunk, hogy sikeres nyelvvizsgát tegyél! Ismerd meg a nyelvvizsgák feladattípusait, követelményeit, válasz testreszabott nyelvvizsgát! Berényi Nyelviskolában megtalálod a neked való módszert, és lehetőséget, csak érdeklődnöd kell!

Nyelvvizsgatípusok leírása link