Tanítási módszereink, képzési formák, intenzitás

Módszereink:

HASZNÁLHATÓ NYELVTUDÁST NYÚJTUNK

Nálunk a résztvevő igényei a fontosak. Egyéni igényeket figyelembe vevő, hatásos módszereket kínálunk. Beszédcentrikus, kis csoportos vagy egyéni oktatás folyik. Kényelmes környezetben a belvárosban tanulhat. Nemcsak tanfolyamot kínálunk, hanem a végső célig támogatjuk a nálunk nyelvet tanuló résztvevőket, tájékoztatjuk a vizsgaidőpontokról, igény esetén közösen, szaktanári segítséggel, választjuk ki a résztvevő számára ideális vizsgatípust. Tanfolyamainkon nagy szerepet kap a kommunikáció (szerepeltetés, a beszéltetés) mellett a pármunka, szükség esetén a differenciálás.

A BERÉNYI NYELVSTÚDIÓBAN a legfrissebb tanítási irányzatoknak megfelelően a KOMMUNIKATÍV MÓDSZERT követjük, amely biztosítja a beszédkészség kiemelt  fejlesztését és gyakorlását a mindennapi élethelyzetekben.

A TANÓRÁK A CÉLNYELVEN FOLYNAK, így lehetőség nyílik, párbeszédek, dialógusok, játékos feladatok bevonásával, az idegen nyelven történő szereplésre, megnyilvánulásra. Résztvevőink már az első néhány órát követően, képesek alapvető információkat adni magukról és környezetüktől, majd szintről szintre fokozatosan fejlődő szókincsüknek és nyelvtani ismereteiknek megfelelően lépnek előre az egyre hatékonyabb kommunikáció irányába. A hatékony kommunikációhoz szükséges nyelvtani struktúrákat is életszerűen előforduló helyzetekben tanítjuk.

A BESZÉDCENTRIKUS tanulási folyamatban a KIS CSOPORTLÉTSZÁM a hatékonyság szempontjából meghatározó tényező. Ha nyelvtanulásról van szó, nem mindegy, mennyi idő jut a résztvevőkre egy-egy foglalkozás során, és mennyi ideig tart egy tanfolyam. A beszédkészség, a passzív szókincs aktív szókincsé fejlesztése, mondatszerkezetek, a kiejtés, az intonáció begyakorlása, készséggé tétele, sok egyéni megnyilvánulást, foglalkozást igényel. A magánórákon kívül, már két főtől is indítunk csoportokat és lakossági csoportjainkban átlagosan 3-4 fő vesz részt. Ez lehetővé teszi a csoport résztvevőinek egyéni fejlesztését is, és sok lehetőség van a tananyag elmélyítésére, gyakorlásra, az órai kommunikációra, ami a nyelvtanulás egyik alappillére. Véleményünk és tapasztaltunk szerint, a magas létszámú csoportban való nyelvtanulás nem hatékony. A fenti jellemzők tudatában a tandíjaink nagyon kedvezőek.

Képzési formák:

Kiscsoportos képzési forma:

A kiscsoportos (4-6fő) tanfolyamokon lényegesen több idő jut az egyes hallgatók személyre szabott készségfejlesztésére, a beszédközpontú nyelvtanulásra, így egységnyi idő alatt nagyobb fejlődés érhető el, melynek eredménye a használható nyelvtudás.

DUO (2fős)/TRIO(3fős) képzési forma:

Arra az esetre, amikor két vagy három azonos tudásszintű barát, ismerős, kolléga szeretne együtt tanulni és megosztani a költségeket.

Egyéni képzési forma:

Itt tanáraink egyetlen résztvevő készségeinek fejlesztésére koncentrálnak. A tanfolyam hozzáigazítható az egyén képességeihez, érdeklődéséhez, tanulási szokásaihoz. A tanfolyam díja előre fizetendő. A tanfolyam ideje és intenzitása szabadon választható.

INTENZÍTÁS:

Tanfolyamainkat a jelentkezők függvényében folyamatosan indítjuk!

Normál tanfolyamaink:

Azon résztvevőinknek hasznosak, akik időbeosztása viszonylag állandó, hétköznap munka előtt vagy munka után kisebb lépésben, de folyamatosan szeretnének nyelvet tanulni, nyelvtudásukat fejleszteni. Ezen tanfolyamainkat ajánljuk nyugdíjasoknak is.

Intenzív tanfolyamaink:

Azon résztvevőink számára ajánljuk, akik gyorsabb tempóban szeretnének haladni, de nincs idejük minden nap nyelvet tanulni. Ideális azoknak is, akik a nyarat hasznosan szeretnék eltölteni, vagy munka mellett még belefér az intenzívebb nyelvtanulás.

Szuperintenzív tanfolyamaink:

Évet halasztó diákoknak, munkahelyet keresőknek, állásinterjúra készülőknek, külföldön munkát vállalóknak, vagy külföldre utazóknak ajánljuk. Azok számára is hasznos, akiknek sürgős a nyelvtudás a diploma megszerzéséhez, vagy szabadidejüket hasznosan szeretnék eltölteni és belefér idejükbe, hogy minden nap foglalkozzanak a nyelvvel.

Szintentartó társalgó tanfolyamaink:

ideálisak azon résztvevők számára, akik már egy nyelvet jól elsajátítottak, esetleg már nyelvvizsgát is tettek, de nem szeretnék elfelejteni, szinten szeretnék tartani nyelvtudásukat, illetve azok számára is hasznosak lehetnek ezek a tanfolyamok, akik korábban megszerzett tudásukat szeretnék feleleveníteni, használható nyelvtudássá felfejleszteni, a kommunikációt automatizálni.

Hétvégi tanfolyamainkat:

Azon résztvevőink számára ajánljuk, akik hétköznap elfoglaltak, esetleg több műszakban dolgoznak, és munkarendjükhöz nem tudják hozzáilleszteni a nyelvtanulást, viszont hétvégéiket nyelvtanulásra szeretnék fordítani.

ÜTEMEZÉS:

Szuperintenzív Intenzív Normál Szintentartó/ társalgó Hétvégi